5 miejsc które trzeba zobaczyć w Jordanii

Jordania to przepiękny kraj i bardzo zróżnicowany. Położona jest w 3 strefach klimatycznych. Północ to góry, kręte drogi i wielbłądy… południe jest zielone, pełne rzymskich ruin. Poniżej top 5 miejsc które trzeba zobaczyć w Jordanii.

  1. Petra, jeden z 7 cudów świata. Starożytne miasto zbudowane przez Nabatejczyków. Oprócz niesamowitej historii Petra jest również rajem dla  aktywnych osób. Oferuje wiele szlaków na bardziej i mniej intensywne piesze wędrówki. 

Minimalny czas: jeden pełny dzień 

2. Wadi Rum. Niesamowita pustynia połączona z górami. Widok który możecie znać z filmów Marsjanin,Transformersi czy Lawrence z Arabii. W ciągu dnia warto wybrać się na jeep tour połączony ze wspinaczka na ciekawe formacje skalne, sandboarding czy tradycyjną beduinską herbatę w jednym z obozowisk. Obowiązkowy jest nocleg na pustyni w jednym z campow. Nie ma lepszego przeżycia niż cisza pustyni, rozgwieżdżone niebo i zarb na kolacje (tradycyjne beduińskie danie pieczone pod ziemią).

Minimalny czas: 4h jeep tour, nocleg 

3. Morze Martwe. Najniżej położony punkt na ziemi. Jest to jezioro tak zasolone, ze nie ma opcji aby się w nim utopić lub spotkać morskie stworzenia. Jest bogate w minerały, udowodniono wiele leczniczych działań zarówno wody jak i błota wydobywanego z morza. Dodatkowo spokojna aura sprzyja relaksowi i wyciszeniu. 

Minimalny czas: 3h 

4. Aqaba, miasto położone nad Morzem Czerwonym ma wiele do zaoferowania. Osoby szukające wypoczynku będą mogły przebierać wśród ofert resortów i prywatnych plaż. Rafa w zatoce jest również jednym z lepszych miejsc do snurkowania czy nurkowania. Bardzo popularne są również rejsy łódkami z przeszklonym dnem aby przez które można obserwować podwodne życie. Aqaba to również restauracje z pysznymi rynami, owocami morza i życie nocne – dzięki specjalnej strefie ekonomicznej alkohol jest tańszy niż w innych miejscach Jordanii. 

5. Amman. Wiem, ze wiele osób omija stolice ze względu na korki i szalony ruch drogowy. Moim zdaniem nigdzie nie poczujecie arabskiego klimatu tak jak w Ammanie. Downtown jest pełne kawiarni, restauracji gwaru, sklepików i straganów. Nie można wyjechać w Jordanii nie próbując tradycyjnego deseru knafeh. Miasto różni się od innych części kraju, w Ammanie znajdziemy również zabytki takie jak cytadela czy teatr rzymski. Możemy tez odwiedzić meczet, który jest przygotowany pod turystów i zapewnia stosowne ubranie. Poczuć orientalny klimat i dowiedzieć się więcej o kulturze Jordanii.

Minimalny czas: 5h 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *