Akaba Plażowanie

Aqaba to typowe wypoczynkowe miasto w Jordanii. Jest to również specjalna strefa ekonomiczna. Przy wjeździe i wyjeździe będziecie przekraczać punkty kontrolne. Bardzo dużo produktów w Aqabie można zakupić w niższych cenach, jest również duty free. Pamiętajcie, ze często są restyrykcje dotyczące wywozu towarów. Np można wywieść jedynie 1l alkoholu na osobę i karton papierosów.

Jak wyglada plażowanie w Aqabie? Jest kilka opcji:

PLAŻE PUBLICZNE
Możemy wybrać plaże przy centrum miasta lub South Beach oddalona od centrum o ok 10 km. Od czwartku do soboty nawet nie myślcie o swobodnym plażowaniu na publicznych plażach. W weekend lokalsi zabierają rodziny na plaże, grillują i robią pikniki. Wierzcie mi, ze szczególnie dziewczyny nie będą się czuły komfortowo. W inne dni jest dużo mniej osób na plaży i można znaleźć miejsce, szczególnie na south beach gdzie będzie pusto ale kiedy na światło dzienne wyjrzy bikini zaraz pojawi się kilku Panów chcetnych do podziwiania kobiecych wdzięków… 🤷🏼‍♀️ Jest to opcja bezpłatna ale najmniej komfortowa. Dobry wybór jeśli jesteście w gronie męskim, chcecie jedynie posiedzieć nad brzegiem morza lub macie bardzo mało czasu na kąpiel.

BEACH CLUB
W Akabie dostępne są plaże prywatne, gdzie turyści mogą czuć się komfortowo a kobiety bez problemu opalać się w bikini. Jest kilka kompleksów gdzie wstęp na cały dzień kosztuje ok 10 jod, kluby mają dostęp do plazy i baseny. Fajną opcją jest np. Berenice Beach Club. Obiekty zazwyczaj zapewniają transfer z centrum miasta a na ich terenie będą dostępne restauracje i możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji jak np. nurkowanie czy wynajem łódki.

RESORTY
Super opcja są tez hotele z prywatna plaza i kompleksami basenów. Resorty znajdują się zarówno w samej Aqabie jak i Talabay. Jest ich kilkanaście, róznią się standardem i oczywiście ceną. Wybór zależy od Waszych preferencji. Hotele nastawione są głównie na turystów i nie obowiązuje w nich skromny ubiór. Zapewniają wiele atrakcji: baseny, jacuzzi, prywatną plażę, restauracje, cluby, sheesha bary itp. Musicie się jednak liczyć, że ceny nie należą do najniższych a na teren hoteli nie można wnosić własnego jedzenia czy napoi – szczególnie alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *