Amman Downtown

Amman, co warto zrobić i zobaczyć będąc w Downtown.
Centrum to najstarsza dzielnica Ammanu, położona u podnóża 7 wzgórz. W samym sercu znajduje się Al Husseini Mosque, był to pierwszy budynek wokół którego budowały się mieszkania i targowiska. W Downtown poczujecie typowo arabski klimat. Setki sklepów, stragany, kawiarnie, restauracje, owocowy market… Można kupić tam dosłownie wszystko. Dodatkowo jest to miejsce bogate w zabytki i ruiny. 

Downtown jest głośne i pełne życia. Warto mieć trochę czasu aby chłonąć i delektować się tym bliskowschodnim klimatem.

5 rzeczy które musisz zrobić i zobaczyć

  1. Al-Kalha Stairs łączące wzgórze Weibdeh (dzielnica expatów, artystów, trochę hipsterskie miejsce). Wchodząc po tych schodach przeniesiecie się do artystycznego Ammanu. Są pełne przepięknych graffiti, znajdują się tam również kawiarnie oraz atelier lokalnych artystów i stoiska z rękodziełami. 
  2. Al Husseini Mosque I spacer po okolicznych soukach. 
  3. Zakupy na owocowym targu i spróbowanie lokalnych specjałów 
  4. Zjedzenie knafeh w Habibie, jednej z najstarszych cukierni. 
  5. Rozkoszowanie się arabską kuchnią i streetfoodem. Według wielu najlepszy hummus serwuje Hashem, najstarsza restauracja a Ammanie.  

Warte do zobaczenia zabytki w Downtown to Teatr Rzymski, i znajdująca się nieopodal Cytadela wraz z Pałacem Umajjadów. Podczas spaceru warto też zajrzeć do The Duke’s Diwan, muzeum domów historycznych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *