Weekend w Jordanii – edycja ramadanowa

Od 3 lat mieszkam w Jordanii, wiele miesięcy spędziłam na podróżowaniu po kraju odkrywając jego najpiękniejsze miejsca i atrakcje. Przygotowałam wyprawę, w której sama chciałabym wziąć udział przylatując po raz pierwszy do Jordanii. Ze mną zobaczysz nie tylko największe atrakcje, piękne krajobrazy, unikalne miejsca, ale również poznasz lokalnych mieszkańców i kulturę Bliskiego Wschodu. Razem będziemy odkrywać uroki Jordanii, podróżując w małej grupie i dostosowując plan do preferencji uczestników. Integracja, niesamowite doświadczenia i super zabawa – dołącz do wyprawy, aby przeżyć niezapomniane wakacje.

Dostępne terminy:
01 – 04.04.2022
8 – 11.04.2022
15 – 18.04.2022
22 – 25.04.2022

PLAN WYPRAWY

Dzień 1 (Piątek)
Przylot do Jordanii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Góra Nebo , z której Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Następnie przejedziemy nad Morze Martwe. Jest to najniżej położony punkt na ziemi. Morze to, nie ma w sobie życia, ale jest tak zasolone, że nie da się w nim utopić. Jest to spa dla duszy i ciała, kąpiele w morzu i nacieranie się glinką czy powietrze ma wiele efektów prozdrowotnych. Resort w którym będziemy, oprócz prywatnej plaży dysponuje również kompleksem basenów. Z Morza Martwego przejedziemy do Petry. Sama droga jest atrakcją z zapierającymi dech w piersiach widokami. Zachód słońca obejrzymy w Małej Petrze a noc spędzimy w Campie. Obiekt położony jest pomiędzy górami, co sprawia, że klimat jest unikalny. Zjemy tradycyjną kolację a wieczór spędzimy przy ognisku w beduińskim stylu.


Dzień 2 (Sobota)
Z samego rana wyruszymy do Petry. Jest to jeden z 7 cudów świata, starożytne miasto Nabatejczyków wydrążone w skale. Wędrówki po skalnych szlakach można kontynuować godzinami, odkrywając kolejne zakamarki. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy na Wadi Rum aby podziwiać zachód słońca na pustyni. Nie można powiedzieć, że się było w Jordanii bez nocy spędzonej na pustyni. Wadi Rum znana z filmów Transoformersi, Marsjanin czy Lawrence z Arabii to jedno z piękniejszych miejsc w Jordanii. Noc spędzimy w beduińskim obozie. Zjemy zarb (tradycyjne beduińskie danie pieczone pod ziemią), wypijemy hektolitry herbaty, będziemy słuchać opowieści Beduinów przy ognisku.


Dzień 3 (Niedziela)
Po śniadaniu udamy się na 4-godzinną przejażdżkę jeepami po pustyni, odwiedzimy ciekawe formacje skalne, kaniony oraz miejsca, gdzie znajdują się inskrypcje sprzed 2000 lat. Będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki a chętni będą mogli spróbować nowego pustynnego sportu – sandboardingu. Po lunchu przejedziemy do Ammanu gdzie zjemy Iftar – posiłek przerywający post z lokalną rodziną. Spróbujesz autentycznej jordańskiej kuchni i poznasz kolejnych mieszkańców. Nie jest to turystyczna atrakcja, będziemy goszczeni przez przyjaciół jak przyjaciele i tym samym wspieramy lokalną społeczność. Będziemy uczyć się więcej o Ramadanie i tradycjach w Jordanii. Wieczorem zwiedzimy tętniące życiem Downtown. Będziemy podziwiać Ramadanowe dekoracje, przejdziemy przez souki, spróbujemy lokalnych smakołyków i napijemy się pysznej arabskiej kawy czy świeżo wyciskanego soku z trzciny cukrowej.


Dzień 4 (Poniedziałek)
Przed wylotem zwiedzimy ruiny Cytadeli i zachwycimy się widokiem na Amman z góry. Następnie przejedziemy na lotnisko.

CENA 290 JOD

ILOŚĆ OSÓB 2-6

W PAKIECIE

Noclegi (pokoje 2 osobowe)
Petra Camp *** (namioty DeLux z prywatną łazienką)
Camp Wadi Rum (łazienka współna, możliwość upgrade do DeLux)
Amman hotel ** (pokoje z prywatną łazienką, możliwość upgrade do Hotelu ***/****)

Pełne wyżywienie
Śniadania, lunche/lunchboxy, kolacje oraz przekąski i napoje na czas przejazdów

Przejazdy i transfery z kierowcą
Jeep Tour na pustyni (4h)
Wstęp na prywatną plażę nad Morzem Martwym
Wstęp do wszystkich wymienionych w programie atrakcji które nie są w Jordan Pass
Internet
Moja opieka 🙂 Będę z tobą od wyjścia z lotniska do wylotu

POZA PAKIETEM
Loty – RyanAir z Warszawa Modlin od 300 zł
Jordan Pass -70 JOD
Ubezpieczenie podróżne na czas wyjazdu pokrywające koszty leczenia COVID
Wydatki własne/ sheesha bary, pamiątki itp.

ZAPISZ SIĘ

Dołącz do wyprawy, skontaktuj się ze mną:
📧 emilia@jordanbyemi.com
📱 (+48) 608 348 444 (WhatsApp) 

Znajdziesz mnie również na Instagramie i Facebooku @jordanbyemi

COVID 
Jordania nie wymaga certyfikatów szczepień ani testów. Każdy z podróżujących zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia podróżnego pokrywającego ewentualne koszty leczenia COVID.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *