Odkryj Jordanię – niezapomniana przygoda (8 dni)

Jest to wyprawa dla wszystkich, którzy chcą odkryć prawdziwą magię Jordanii, poznać mieszkańców różnych stron kraju i zanurzyć się w przepysznych smakach lokalnej kuchni. Szczególnie polecam aktywnym osobom, które nie boją się wyzwań i chcą przeżyć jedną z lepszych przygód życia. Razem poznamy nie tylko najważniejsze zabytki, kulturę i tradycje Jordanii — będziemy się również świetnie bawić. Gwarantuję, że wrażeń nie zabraknie! 🙂

Najważniejsze atrakcje:
– Kąpiel i błotne SPA w Morzu Martwym
– Kanioning w Wadi Mujib
– Zwiedzanie Petry
– Noc na pustyni Wadi Rum
– Przejażdżka na wielbłądach
– Beduińskie opowieści
– Nurkowanie w Morzu Czerwonym
– Lekcja gotowania
– Zwiedzanie Jerash
– Amman okiem lokalsa
– Przepyszne jedzenie
– Niezliczone ilości godzin opowieści i historii Jordańczyków
– Codziennie zachody słońca w innym wspaniałym miejscu
– Kameralna, mała grupa

Dostępne terminy: 
(wylot z Poznania)

KWIECIEŃ
1-8.04.2024
8-15.04.2024
15-22.04.2024
22-29.04.2024
29.04 – 6.05.2024

MAJ
6-13.05.2024
13-20.05.2024
20-27.05.2024
27.05 – 3.06.2024

CZERWIEC
3-10.06.2024
10-17.06.2024
17-24.06.2024
24.06 – 1.07.2024

LIPIEC
1-8.07.2024
8-15.07.2024
15-22.07.2024
22-29.07.2024
29.07 – 5.08.2024

SIERPIEŃ
5-12.08.2024
12-19.08.2024
19-26.08.2024
26.08 – 2.09.2024

ZAPISZ SIĘ 
Jeśli interesują Cię inne terminy skontaktuj się ze mną bezpośrednio.

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1
Przylot do Jordanii.

Po odprawie i załatwieniu wszystkich formalności na lotnisku rozpoczniemy naszą podróż. Ale najpierw kawa, każdy podróżnik musi być przywitany w Jordanii kubkiem aromatycznej, mocnej kawy parzonej z kardamonem.

Pierwszym punktem naszej podróży będzie Madaba. Miasto zasłynęło mozaikami, zobaczymy tą najstarszą, przedstawiającą mapę Ziemi Świętej oraz zajrzymy do manufaktury aby przekonać się jak powstają tradycyjne mozaiki. Następnie przejedziemy na Górę Nebo, miejsce z którego Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Głównym punktem programu będzie Morze Martwe. Popołudnie spędzimy relaksując się w tym najniżej położonym na ziemi naturalnym SPA, nacierając błotkiem i kąpiąc w jednym z najbardziej zasolonych jezior na świecie. Jest to spa dla duszy i ciała, kąpiele w morzu i nacieranie się glinką czy powietrze ma wiele efektów prozdrowotnych. Resort w którym będziemy, oprócz prywatnej plaży dysponuje również kompleksem basenów.

Nocleg: Resort **** nad Morzem Martwym
Kolacja

DZIEŃ 2
Po śniadaniu czeka nas prawdziwa przygoda. Przejedziemy do kanionu Wadi Mujib, który jest jedną z lepszych atrakcji Jordanii. Po kanioningu, przejedziemy piękną widokową trasą do Petry. Będziemy podziwiać solne brzegi Morza Martwego oraz przejeżdżać przez pasma górskie. Zwiedzimy również Małą Petrę, która będzie wstępem do kolejnego dnia i odkrywania skalnego miasta Nabatejczyków.

Ale to nie koniec atrakcji, noc spędzimy w szczególnym miejscu. W campie położonym w górach Petry gdzie kiedyś mieszkali Nabatejczycy i lokalni Beduini. Zjemy tradycyjną kolację, a wieczór spędzimy przy ognisku ozdabiając dłonie henną. Będziemy poznawać kulturę i beduińskie tradycje plemion, które mieszkały w górach od setek lat.

Nocleg: Camp w Górach Małej Petry ****
Namioty deluxe z prywatną łazienką
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 3
Wcześnie rano wyruszymy na zwiedzanie Petry. Odkryjemy uroki skalnego miasta, wybudowanego ponad 2000 lat temu. Po odpoczynku i zwiedzaniu Petry przejedziemy na Pustynię Wadi Rum. Będziemy ją zwiedzać jak lokalsi więc zaczniemy od przejażdżki na wielbłądach. Dzień zakończymy podziwiając zachód słońca i relaksując się ciszą pustyni.

Wieczór również będzie pełen atrakcji. Zjemy tradycyjną potrawę gotowaną pod ziemią, Zarb i będziemy relaksować się przy beduińskiej muzyce na żywo i ognisku. 

Nocleg: Beduiński camp na pustyni
Namioty deluxe z prywatną łazienką
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 4
Czwartego dnia będziemy odkrywać pustynie. Po śniadaniu wybierzemy się na całodniowy jeep tour, zobaczymy popularne łuki skalne, kaniony. Aby poczuć magię pustyni, w programie jest też mały trekking. 

Wyobraź sobie ciszę, ognisko i blask gwiazd niezmącony żadnym źródłem światła. Ugotujemy kolację na ognisku i będziemy długimi godzinami słuchać opowieści beduinów. W ciszy będziemy podziwiać spadające gwiazdy i konstelacje, które na Wadi Rum są bardzo dobrze widoczne.

Nocleg: Beduiński camp na pustyni
Namioty deluxe z prywatną łazienką
Śniadanie, lunch, kolacja

DZIEŃ 5
Rano przejedziemy do Akaby, która leży nad zatoką Morza Czerwonego. Wybierzemy się na nurkowanie (dla osób które nie chcą nurkować, pływanie z maską lub odpoczynek na plaży). Odkryjemy podwodny świat Jordanii z instruktorem. Będzie to niesamowita przygoda i przepiękne widoki. Będzie czas również na relaks i kąpiele w morzu. Poznamy inną odsłonę Jordanii, czyli życie miejskie i miasto portowe. Kolację zjemy w lokalnej restauracji, delektując się świeżymi rybami i owocami morza.

Nocleg: Hotel ** poza miastem, z basenem i dostępem do publicznej plaży
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 6
Po śniadaniu wybierzemy się na rejs łódką po zatoce Akaba, przez przeszklone dno będziemy podziwiać rafę koralową i zatopione wraki.  Po południu przejedziemy do Ammanu. Wieczorem zwiedzimy tętniące życiem Downtown. Będziemy podziwiać dekoracje, przejdziemy przez souki, spróbujemy lokalnych smakołyków i napijemy się pysznej arabskiej kawy czy świeżo wyciskanego soku z trzciny cukrowej. Kolację zjemy w lokalnej restauracji dyskutując nad różnicami pomiędzy miejskim a pustynnym życiem Jordańczyków.

Nocleg: Hotel ** w centrum Ammanu
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 7
Zwiedzimy zabytki Ammanu. Cytadelę, z której będziemy podziwiać widok na Amman z góry oraz Świątynię Herkulesa i Pałac Umajjadów. Teatr Rzymski, mogący pomieścić 6 tysięcy osób i Meczet Króla Abdullaha zwany Niebieskim Meczetem. Porozmawiamy więcej o Religii, powstaniu miasta i czasach Rzymskich. Przejedziemy do Jerash, najlepiej zachowanych ruin starożytnego miasta rzymskiego.

Podczas całej podróży będziemy próbować przepysznych potraw ale czemu nie nauczyć się ich gotować. Odwiedzimy lokalną rodzinę, a Pani domu nauczy nas przyrządzać tradycyjne danie. Będziemy rozmawiać z domownikami, poznając ich kulturę i poruszając interesujące Cię tematy. Ostatni wieczór spędzimy spacerując uliczkami centrum, żegnając się z orientalną i pełną uroku Jordanią.

Nocleg: Hotel ** w centrum Ammanu
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 8
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

CENA 820 JOD 

W PAKIECIE

 • Noclegi (pokoje 2 osobowe)
  Petra/Wadi Rum Camp (namioty DeLux z prywatną łazienką)
  Hotele ***/**** (pokoje z prywatną łazienką) 
 • Wyżywienie 
  Śniadania, obiadokolacje oraz przekąski i napoje na czas przejazdów
 • Przejazdy i transfery z kierowcą
 • Jeep Tour na pustyni, przejazd na wielbłądach
 • Wstęp do wszystkich wymienionych w programie atrakcji które nie są w Jordan Pass (Madaba, Nebo, Wadi Mujib)
 • Nurkowanie (instruktor, szkolenie, sprzęt)
 • Rejs łódką po zatoce Akaba
 • Kurs gotowania
 • Lokalni przewodnicy
 • Wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • Internet
 • Moja opieka  Będę z tobą od wyjścia z lotniska do wylotu 

POZA PAKIETEM
Loty – RyanAir z Warszawy Modlin lub Poznania
Jordan Pass -70 JOD 
Ubezpieczenie podróżne na czas wyjazdu 
Wydatki własne/ sheesha bary, pamiątki itp. 

ZAPISZ SIĘ 

Dołącz do wyprawy, skontaktuj się ze mną:
📧 emilia@jordanbyemi.com
📱 (+48) 608 348 444 (WhatsApp)

Znajdziesz mnie również na Instagramie i Facebooku @jordanbyemi

Co mówią uczestnicy moich wypraw? SPRAWDŹ OPINIE

COVID 
Jordania nie wymaga certyfikatów szczepień ani testów. Każdy z podróżujących zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia podróżnego pokrywającego ewentualne koszty leczenia COVID.