Niezapomniana przygoda w Jordanii – zima 2024

Jest to wyprawa dla wszystkich, którzy chcą odkryć prawdziwą magię Jordanii, poznać mieszkańców różnych stron kraju i zanurzyć się w przepysznych smakach lokalnej kuchni. Szczególnie polecam aktywnym osobom, które nie boją się wyzwań i chcą przeżyć jedną z lepszych przygód życia. Razem poznamy nie tylko najważniejsze zabytki, kulturę i tradycje Jordanii — będziemy się również świetnie bawić. Gwarantuję, że wrażeń nie zabraknie! 

Najważniejsze atrakcje:
– Kąpiel i błotne SPA w Morzu Martwym
– Gorące źródła
– Zwiedzanie Petry
– Noc na pustyni Wadi Rum
– Przejażdżka na wielbłądach
– Beduińskie opowieści
– Nurkowanie w Morzu Czerwonym
– Lekcja gotowania
– Zwiedzanie Jerash
– Amman okiem lokalsa
– Przepyszne jedzenie
– Niezliczone ilości godzin opowieści i historii Jordańczyków
– Codziennie zachody słońca w innym wspaniałym miejscu
– Kameralna, mała grupa

Dostępne terminy: 

LUTY
16-23.02 .2024
18-25.02.2024
23.02 – 1.03.2024
25.02 – 3.03.2024

MARZEC
1-8.03.2024
3-10.03.2024
8-15.03.2024
10-17.03.2024
15-22.03.2024
17-24.03.2024
22-29.03.2024

ZAPISZ SIĘ 
Jeśli interesują Cię inne terminy skontaktuj się ze mną bezpośrednio.

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ 1
Przylot do Jordanii.

Po przylocie i wszystkich formalnościach przejedziemy do Ammanu. Szybki street food a może kolacja? Jordania słynie z pysznego jedzenia więc bez różnicy na którą opcję się zdecydujesz na pewno będzie pysznie.

Nocleg: Hotel ** w centrum Ammanu

DZIEŃ 2
Zwiedzisz zabytki Ammanu. Cytadelę, z której będziesz podziwiać widok na Amman z góry oraz Świątynię Herkulesa i Pałac Umajjadów. Teatr Rzymski, mogący pomieścić 6 tysięcy osób i Meczet Króla Abdullaha zwany Niebieskim Meczetem. Porozmawiamy więcej o Religii, powstaniu miasta i czasach Rzymskich. Przejedziemy do Jerash, najlepiej zachowanych ruin starożytnego miasta rzymskiego.

Podczas całej podróży będziemy próbować przepysznych potraw ale czemu nie nauczyć się ich gotować. Odwiedzimy lokalną rodzinę, a Pani domu nauczy nas przyrządzać tradycyjne danie. Będziemy rozmawiać z domownikami, poznając ich kulturę i poruszając interesujące Cię tematy. Wieczór spędzimy spacerując po orientalnych bazarkach

Nocleg: Hotel ** w centrum Ammanu
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 3
Po aktywnym dniu zwiedzania czas na trochę relaksu. Dzień zaczniemy od zwiedzania Madaby, zobaczysz najstarszą mapę przedstawiającą Ziemię Świętą. Pojedziemy również na Górę Nebo z której Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Jordańska zima to najlepszy czas na odwiedzenie gorących źródeł. Spędzimy czas kąpiąc się w naturalnych siarkowych zbiornikach i ciesząc oczy oszałamiającą naturą. Ale to nie koniec atrakcji. Popołudnie spędzimy nad Morzem Martwym na kąpieli i błotnym SPA.

Nocleg: Resort **** nad Morzem Martwym
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 4
Czeka nas dzień pełen zapierających dech w piersiach widoków i obcowania z naturą. Po śniadaniu przejedziemy trasą widokową wzdłuż Morza Martwego, zatrzymamy się w wielu punktach widokowych na zdjęcia. Jordania słynie również z kanionów, zatrzymamy się w jednym na spacer i podziwianie formacji skalnych. Naszym celem będzie Petra. Zwiedzisz Małą Petrę która będzie wstępem do kolejnego dnia i odkrywania skalnego miasta Nabatejczyków.

Ale to nie koniec atrakcji, noc spędzimy w szczególnym miejscu. W campie położonym w górach Petry gdzie kiedyś mieszkali Nabatejczycy i lokalni Beduini. Zjemy tradycyjną kolację, a wieczór spędzimy przy ognisku. Będziemy poznawać kulturę i beduińskie tradycje plemion, które mieszkały w górach od setek lat.

Nocleg: Camp w Górach Małej Petry ****
Namioty deluxe z prywatną łazienką i ogrzewaniem.
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 5
​​Wcześnie rano wyruszymy na zwiedzanie Petry. Odkryjesz uroki skalnego miasta, wybudowanego ponad 2000 lat temu. Po odpoczynku i zwiedzaniu Petry przejedziemy na Pustynię Wadi Rum. Będziemy ją zwiedzać jak lokalsi więc zaczniemy od przejażdżki na wielbłądach. Dzień zakończymy podziwiając zachód słońca i relaksując się ciszą pustyni.

Wieczór również będzie pełen atrakcji. Zjemy tradycyjną potrawę gotowaną pod ziemią, Zarb i będziemy relaksować się przy beduińskiej muzyce na żywo i ognisku.

Nocleg: Beduiński camp na pustyni
Namioty deluxe z prywatną łazienką i ogrzewaniem.
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 6
Cały dzień będziemy odkrywać pustynie. Po śniadaniu wybierzemy się na jeep tour, zobaczymy popularne łuki skalne, kaniony. Aby poczuć magię pustyni, w programie jest też mały trekking.
Wyobraź sobie ciszę, ognisko i blask gwiazd niezmącony żadnym źródłem światła. Ugotujemy kolację na ognisku i będziemy długimi godzinami słuchać opowieści beduinów. W ciszy będziemy podziwiać spadające gwiazdy i konstelacje, które na Wadi Rum są bardzo dobrze widoczne.
Nocleg w campie na pustyni.

Nocleg: Beduiński camp na pustyni
Namioty deluxe z prywatną łazienką i ogrzewaniem.
Śniadanie, lunch, kolacja

DZIEŃ 7
Rano przejedziemy do Akaby, która leży nad zatoką Morza Czerwonego. Wybierzemy się na nurkowanie (dla osób które nie chcą nurkować, pływanie z maską lub odpoczynek na plaży). Odkryjemy podwodny świat Jordanii z instruktorem. Będzie to niesamowita przygoda i przepiękne widoki. Będzie czas również na relaks i kąpiele w morzu. Poznamy inną odsłonę Jordanii, czyli życie miejskie i miasto portowe. Kolację zjemy w lokalnej restauracji, delektując się świeżymi rybami i owocami morza.

Nocleg: Hotel ** poza miastem, z basenem i dostępem do publicznej plaży
Śniadanie, kolacja

DZIEŃ 8
Po śniadaniu wybierzemy się na rejs łódką po zatoce Akaba, przez przeszklone dno będziemy podziwiać rafę koralową i zatopione wraki. Jordanię pożegnamy w słonecznej Akabie, transfer na lotnisko.

Wylot do Polski
Śniadanie

CENA 800 JOD / osoba

W PAKIECIE

 • Noclegi (pokoje 2 osobowe)
  Petra/Wadi Rum Camp (namioty DeLux z prywatną łazienką)
  Hotele **/**** (pokoje z prywatną łazienką) 
 • Wyżywienie 
  Śniadania, obiadokolacje oraz przekąski i napoje na czas przejazdów
 • Przejazdy i transfery z kierowcą
 • Jeep Tour na pustyni
 • Rejs łódką po zatoce Akaba
 • Wstęp do wszystkich wymienionych w programie atrakcji które nie są w Jordan Pass (Madaba, Nebo, Gorące Źródła)
 • Lokalni przewodnicy
 • Wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • Internet
 • Moja opieka  Będę z tobą od wyjścia z lotniska do wylotu 

POZA PAKIETEM
Loty – RyanAir z Warszawy Modlin lub Poznania
Jordan Pass -70 JOD 
Ubezpieczenie podróżne na czas wyjazdu 
Wydatki własne/ sheesha bary, pamiątki itp. 

ZAPISZ SIĘ 

Dołącz do wyprawy, skontaktuj się ze mną:
📧 emilia@jordanbyemi.com
📱(+48) 608 348 444 (WhatsApp)

Znajdziesz mnie również na Instagramie i Facebooku @jordanbyemi

Co mówią uczestnicy moich wypraw? SPRAWDŹ OPINIE